PostajNaslov: Košarka   Košarka Icon_minitimened svi 06, 2007 5:50 pm

Koliko sam uspio shvatiti,dosta vas se bavi ili se bavilo košarkom pa evo teme za sve koje prate istu...Hrvatska liga,NBA.NCAA,Euroliga,NLB sve što vas zanima...
Ficho_gv87

Male
Age : 32

PostajNaslov: Re: Košarka   Košarka Icon_minitimesub svi 19, 2007 12:25 pm

Cleveland Cavaliersi i San Antonio Spursi domogli su se pobjeda u šestim utaimicama konferencijskih finala, te sa ukupnim rezultatom 4:2 eliminirali New Jersey Netse i Phoenix Sunse.

Cavalliersi su u gostima slavili kod Netsa 88:72 i u finalu Istoka idu na Detroit Pistonse, dok su Spursi domaćom pobjedom nad Sunsima 114:106 ušli u finale Zapada gdje ih već čeka Giričekov Utah Jazz.

Iako se po rezultatu i razlici od 16 koševa ne bi reklo, Cleveland je do pobjede došao vrlo teško. Cavaliersi su u poluvremenu vodili s 15 razlike, da bi Netsi furioznom serijom 22:8 došli na samo koš zaostatka (63:64) deset minuta prije kraja.

Cavsi su u završnici ipak pronašli pobjednički ritam, uzvratili su serijom 19:4 i otišli u finale Istoka po treći puta u povijesti kluba, a prvi u zadnjih 15 godina.

U redovima Clevelanda izvrstan je bio 22-godišnji LeBron James, koji je utakmicu završio s 23 koša i po 8 skokova i asista, a pratio ga je odlični Marshall s 18 ubačaja - zabio je 6 trica.

Kod Netsa je najbolji bio Jason Kidd s 19 koševa, 12 skokova i 8 asistencija, no svemogući branič ostao je usamljen u završnici. Jefferson sa 16 poena dao je premalo, a vodeći strijelac domaćina Vince Carter još manje - tek 11.

U San Antoniu se igrala posve drukčija utakmica, u kojoj se zabijalo sa svih strana. Spursi su osigurali finale Zapada po treći puta u zadnjih pet godina, a naslov NBA prvaka uzeli su triput.

Teksašani su imali sjajnog Argentinca Ginobilia s 33 koša i 11 skokova, jednako dobrog Francuza Parkera s 30 i pod koševima dominantnog Duncana s 24 poena i 13 skokova. Duncan je dodao i rekordnih devet blokada.

S tim trojcem aseva i šutem od 50 posto, Spursi su u zadnju četvrtinu ušli s 20 razlike. Phoenix, predvođen Stoudemireom koji je zabio 38 i dodao 12 skokova i Nashovih 18 koševa i 14 asista došao je na minus 5 33 sekunde prije kraja. No dalje nisu mogli.