HACKED BY H.I.S.C. Team !!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HACKED BY H.I.S.C. Team !!!

GreetZZ to Mistress Lizzy :P
 
Početna stranicaGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Liga prvaka

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Ficho_gv87
Archangel
Archangel
Ficho_gv87


Male
Broj postova : 481
Age : 32
Lokacija : East River-Fiume Est-Istočna Rijeka
Registration date : 02.05.2007

Liga prvaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liga prvaka   Liga prvaka - Page 2 Icon_minitimečet svi 24, 2007 4:02 pm

Solo Milan
Osveta. Nije baš vrlina, ali dobro dođe tu i tamo. Pogotovo kada igrate najvažniju utakmicu sezone, neki i karijere. Pod svjetlom atenskih reflektora Milan je uzvratio Liverpoolu za brodolom od prije dvije godine i po sedmi put "prešao igricu"; čisto da se zna ko' je gazda u narednih godinu dana...
Liga prvaka, "kanta" koja život znači; nije ih trebalo posebno "frizirati". I Milan i Liverpool znali su što se krije iza crvene krpe; tata svih trofeja i "ulaznica" na privatni party nogometnih bogova. Žrtve nisu bitne, kad dođeš ovako blizu, za cijenu se ne pita, nije pristojno. I jedni i drugi zagrizli su do kosti, teško je plakati nakon izgubljenog finala, osjećaj od kojeg se ne oporavljaš. Nikad.
A tako su i počeli, zvjerski na svojoj, sramežljivo na tuđoj polovici. Englezi ovoga puta nisu krenuli mlako, naučili su lekciju. U prvih par minuta uspjeli su složiti jedan, dva centaršuta, ali ništa vrijedno spomena. Na drugoj strani pokušao je Oddo, samo pokušao ubaciti. Visoki pressing Liverpoola nije baš pasao zadnjoj liniji Talijana, pa u desetoj minuti Seedorf vraća jednu malo višu loptu Jankulowskom, ovaj se bori sa štopanjem iste, što koristi Pennant i u kombinaciji s Kuytom puca ne prejako iskosa s desne strane. Dida bez problema brani i drži početni rezultat.
Dvije minute kasnije opet Redsi. Pennant dobija loptu na strani, malo diže povratnu loptu za Gerrarda, a ovaj ne zahvaća loptu i spašava protivnika. Milan ne igra dobro, vezna linija teško se sastaje s loptom, Seedorfu i Kaki po dvojica dišu za vratom, a Prlo ne smije preko centra.
Ipak, u 16. minuti Kaka nekako dolazi do lopte u gužvi, odmah puca u desni kut s kojih 20-ak metara, ali Reina lako to hvata. I dok Oddo uči kako centrirati na svog čovjeka, na drugoj strani Pennant daje za Gerrarda koji s vrha kaznenog prostora iskosa pogađa tribinu. 25 minuta je za nama, ali mi još čekamo nogomet. I onda Kaka. Udaljio se od klupe, zaboravio na Ancelottijeve zadatke, i na trenutak se "trgnuo s lanca". Kreće u prodor, Mascherano već pogledom traži Brazilčev zglob, s desne strane u klizećem jurišu u pomoć pristiže Riise, a Milanov veznjak se elegantno okreće na lopti. Riise samo leti kroz kadar, jedva ga čuvari ponovno puštaju na stadion. Nezgodan je taj Kaka.
Minutu kasnije i Xabi Alonso udara iz daljine, lopta samo u gol aut, isto je pokušao i Riise, ali bez efekta. Nesigurna Milanova obrana još je jednom na sceni kada Maldinijevo loše dodavanje presijeca Gerrard i daje za Kuyta u 16-ercu, ali njegov udarac blokiraju Talijani koji su se pobacali ispred lopte. Milan igra očajno, igrači se skrivaju po terenu, Inzaghi se ne vidi, trener mora mijenjati, i onda - Milan.
Posljednja minuta prvog dijela, Kaka u gužvi prima loptu na vrhu 16-erca, a Xabi Alonso stavlja pištolj na sljepoočnicu svom klubu. Ruši Kaku, Pirlo iz slobodnjaka puca pored živog zida, lopta pogađa u rame natrčalog Inzaghija, Reina je prevaren i Talijani ničim izazvani vode 1:0. ovoga puta, bajkovitog preokreta nije bilo.
Drugi dio vidio je prvu šansu u 56. minuti kada u dosta sumnjivoj situaciji Kaki sviraju zaleđe, a mladi veznjak već je bio oči u oči s Reinom. Čak ni vađenje izgubljenog Zendena nije pomoglo, pošto Harry Kewell s tek jednom utakmicom u nogama nakon ozljede nije još na nivou. Kad već Englezi ne mogu, onda im Talijani moraju stvarati šanse, a jednu sjajnu sredio im je Gattuso dodavši loptu ravno u noge Gerrardu, no on iskosa lijevom nogom daje priliku Didi za laganu obranu.
Milan je potom jednostavno umrtvio igru, zacementirao sve ispred Dide i čekao kraj. Englezi sve nervozniji, pokušali su na silu i zato su kažnjeni šest minuta prije kraja, kada Inzaghi prima sjajnu loptu od Kake u for i lako matira Reinu za 2:0. Ovoga puta nema spasa, kruna ide na čizmu. Ipak, u zadnjoj minuti Kuyt je glavom nakon kornera pružio svojima nadu u nemoguće. No, nije pomoglo. Arbitar je mahnuo, spustio zastore, i okrunio novog europskog kralja. Kralj je mrtav, živio kralj.
Liga prvaka, finale, 23.5.2007:
Milan - Liverpool 2:1 (1:0)
[Vrh] Go down
http://letecimedvjedici87.blog.hr
Ficho_gv87
Archangel
Archangel
Ficho_gv87


Male
Broj postova : 481
Age : 32
Lokacija : East River-Fiume Est-Istočna Rijeka
Registration date : 02.05.2007

Liga prvaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liga prvaka   Liga prvaka - Page 2 Icon_minitimečet svi 24, 2007 4:02 pm

"U finalu se gleda samo rezultat"
Milan je sinoć ostvario svoj cilj i osvojio naslov pobjednika ovogodišnje Lige prvaka. U svojim izjavama čelnici kluba su sinoćnju utakmicu uspoređivali sa finalom iz Istanbula, a kapetan Paolo Maldini je najavio - nastavak karijere...
Trener Carlo Ancelotti izrazio je svoje oduševljenje osvajanjem trofeja, ali se osvrnuo i na (slabiju) igru svog kluba:"Proslavit ćemo ovaj uspjeh sa svima koji su nam željeli dobro, sa članovima obitelji i svim navijačima. Finale? Bila je to jedna teška utakmica, nimalo spektakularna.
Prvo poluvrijeme je bilo dosta teško za nas, Liverpool je snažno napadao i njegovi su igrači vršili pritisak na sredinu naše obrane. Lopte nikako nisu dospijevale do Kake i Seedorfa, ali mi smo jaka momčad. Igrali smo doista pozorno i učinili smo sve da osposobimo Ambrosinija i Nestu za igru.
Liverpool ne dopušta razvijanje fluidne igre, oni vas ne puštaju igrati. Zbog toga smo se u prvom poluvremenu dosta namučili. Ovaj uspjeh cijenimo tim više zbog svega što se dogodilo ove sezone, od njenog otvaranja preko našeg kažnjavanja, sve do ostalih problema i poteškoća na koje smo naišli. Zahvaljujem svim igračima pa i onima koji danas nisu igrali".
Ancelotti se osvrnuo i na proteklu sezonu koja nije bila briljatna: "Ovo je izvanredno dostignuće, vrlo važna pobjeda jer se nismo izgubili u svojim očekivanjima. Ovo je možda i najveća pobjeda koju smo ostvarili jer je mali broj navijača očekivao osvajanje Lige prvaka. Možda čak i nitko nije mislio da ćemo zbilja uspjeti.
Jako sam povezan s ovim klubom, osjećam kao da mu pripadam. Igrao sam u ovom dresu, osvajao važne trofeje u njemu i nisam se htio obazirati na glasine da će me smijeniti sa mjesta trenera. Sve što smo mi željeli je zaboraviti našu lošu igru iz otvaranja protekle sezone".
Ancelotti je svoju izjavu završio riječima: "Finale je bilo slično našoj cijeloj sezoni, otvorili smo ga loše, ali što je vrijeme dalje odmicalo, to je naše samopouzdanje bilo sve veće".
Silvio Berlucsoni također nije krio sreću zbog novog uspjeha njegovog kluba, a posebno se zahvalio glavnom akteru utakimce, dvostrukom strijelcu Pippu Inzaghiju:"Pippo Inzaghi mi je obećao dva pogotka i kao što vidite, čini mi se da je održao obećanje. Naša sreća je ogromna jer smo ovom pobjedom izjednačili onaj poraz iz Istanbula koji nas je tada uništio. Utakmica je bila dosta drugačija od one iz Istanbula gdje smo doista igrali bolje, ali na kraju krajeva, u finalu se gleda samo rezultat".
Gazda kluba je potvrdio dolazak velikog pojačanja u klub, ali nije želio otkriti o kome je riječ:"Istina, u Milan će doći jedno pojačanje, ali budite uvjereni, ne radi se o Buffonu", rekao je Berlusconi i tako pokušao primiriti glasine o dolasku Juventusova vratara u Milan.
Strijelac obaju pogodaka za Milan Pippo Inzaghi nije bio od velikih riječi, našalio se na račun svog prvog pogotka i naglasio važnost sinoćnjeg finala za njegovu karijeru:"Bilo je doista prekrasno, bila mi je potrebna jedna ovakva večer u mojoj karijeri. Prvi gol? To je bila čista rutina. Ne, zbilja sam tražio da me Pirlov slobodni udarac dotakne da ga mogu skrenuti u mrežu. Ovaj pogodak posvećujem obitelji i Milanu".
"Postigao sam nekoliko pogodaka u Europi, ali zabiti gol u Ligi prvaka, to je nešto posebno. Prvi gol je otvorio sve, ali drugi je bio mnogo ljepši. Ovakvo odbijanje Pirovog slobodnog udarca sam već jednom napravio, u derbiju protiv Empolija protekle sezone. Ponekad uspijemo izvesti takvo nešto".
I Inzaghi se prisjetio preokreta u istanbulskom finalu: "Trebali smo biti doista oprezni jer vodstvo od 2:0 je dosta varljivo. U tim smo trenucima bili euforični, ali smo znali da ne smijemo izgubiti koncentraciju. U nogometu je sve moguće, a nama je drago što se nešto takvo nije dogodilo i večeras".
Kaka je također usporedio oba finala u kojima je igrao: "Ono što se tada dogodilo je bilo zaista čudno, u samo šest minuta kada nismo igrali dobro smo izgubili sve. Lijepo je pobijediti upravo zbog toga što smo tada izgubili. Ovo je sad ljepša strana tog poraza. Nakon njihovog sinoćnjeg pogotka smo znali da se neće ponoviti slična situacija kao prije dvije godine".
Jedan od najsretnijih igrača Milana je bio Gennaro Gattuso koji je prvi pohitao u zagrljaj navijačima nakon posljednjeg sučeva zvižduka. "Danas plaču oni, tada smo plakali mi. Rekli su da je talijanski nogomet u krizi, ali pogledajte samo, prvaci svijeta i europski klupski prvaci. Poraz prije dvije godine će mi zauvijek ostati u sjećanju, ali ovo večeras je drugačija priča. Sada je naš red da budemo sretni", rekao je Gattuso nastavljajući u svom stilu: "Zbog oklade moram obojiti kosu u plavo, ali to ću napraviti nakon završetka talijanskog prvenstva".
Izjave aktera sinoćnjeg finala zaokružio je kapetan Paolo Maldini kojemu je ovo finale bilo osmo po redu, a ako je suditi po njegovim riječima, nije mu bilo i posljednje. "Uvijek je lijepo pobijediti. Ma koja mirovina, što vam je? Sada želim osvojiti Interkontinentalni kup i Ligu prvaka i iduće sezone", rekao je Maldini.
[Vrh] Go down
http://letecimedvjedici87.blog.hr
Ficho_gv87
Archangel
Archangel
Ficho_gv87


Male
Broj postova : 481
Age : 32
Lokacija : East River-Fiume Est-Istočna Rijeka
Registration date : 02.05.2007

Liga prvaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liga prvaka   Liga prvaka - Page 2 Icon_minitimečet svi 24, 2007 4:05 pm

"U nogometu treba iskoristiti prilike"
Trener Liverpoola Rafael Benitez nije previše dvojio oko razloga poraza njegove momčadi. Španjolski strateg smatra da su Redsi propustili previše prilika, a uz to primili i nesretan pogodak...
Benitez nije uspio ponoviti 2005. godinu i na Anfield odnijeti drugi europski trofej u samo tri sezone. Milan je i ovoga puta stvorio prednost, no čudesnog povratka poput onog iz Istanbula sada nije bilo. Trener Liverpoola bio je razočaran što silan trud i napadački nogomet njegovih igrača na kraju nije polučio zadovoljavajuće rezultate.
"Prije svega želim čestitati Milanu, bili su vrlo dobra momčad, rekao je Benitez. "Također želim zahvaliti našim navijačima, svima u klubu i posebno mojim igračima koji su zaslužili više. Kontrolirali smo igru u prvom poluvremenu, pritiskali Milan, stvarali prilike, ali smo na kraju primili nesretan pogodak nakon odbijene lopte."
"U nogometu morate iskoristiti svoje prilike i postizati pogotke. Kad pobijedite sretni ste, ali kad izgubite onda tražite razloge poraza i počnete razmišljati o budućnosti. Vidjeli smo kvalitete koje ima Milan i sada moramo razmišljati o načinima kako poboljšati našu momčad", objasnio je.
U drugom poluvremenu Benitez je postavio igru s daleko više rizika, iz igre izvukao Javiera Mascherana i ubacio još jednog napadača Petera Croucha, ostavivši time više prostora za Milanove kontranapade. Jedan takav odlučio je utakmicu i povratka više nije bilo.
"Milan je vrlo organizirana momčad i sjajna u kontranapadima. U drugom poluvremenu više smo napadali i ostavljali prostor kojega je mogao iskorištavati Kaka. Treba napadati uz ravnotežu na svim dijelovima terena, kad izgubite tu ravnotežu jedna prilika protivničke momčadi može vas skupo stajati", kazao je Benitez.
Kapetan Liverpoola Steven Gerrard ne želi se predati i vjeruje da u ovoj momčadi Liverpoola ima još snage i kvalitete za europska finala. "Možemo biti ponosni jer smo odigrali odlično finale i znam da ćemo se jednog dana naći u novoj završnici", rekao je. "Sada se moramo oporaviti i odmoriti preko ljeta, a zatim krenuti ispočetka u novoj sezoni. Uopće ne sumnjam da imamo kvalitetu za nove uspjehe.
"Mislim da smo kontrolirali igru u prvom poluvremenu, ali u drugom nismo uspjeli odigrati kako smo se dogovorili. Međutim, nemojmo zaboraviti da je igrala i druga momčad, vrhunska, s vrhunskim igračima", ocijenio je Liverpoolov kapetan. "Svaka im čast, pobijedili su i vjerojatno su to i zaslužili. Mi se sada moramo ojačati i dovesti nove kvalitetne igrače. Menadžer i čelnici kluba to znaju i mislim da nam predstoji zanimljivo ljeto."
Dirk Kuyt bio je strijelac jedinog pogotka Redsa, koji je ipak stigao prekasno za reprizu preokreta od prije dvije godine. "Ovo je strašno razočaravajuće", rekao je, "Vjerovali smo da imamo utakmicu pod kontrolom, čak smo utišali i Kaku, a onda je stigao pogodak Inzaghija. U svlačionici trener nam je rekao da samo nastavimo s istom igrom u drugom poluvremenu, ali nije nam išlo."
[Vrh] Go down
http://letecimedvjedici87.blog.hr
Ficho_gv87
Archangel
Archangel
Ficho_gv87


Male
Broj postova : 481
Age : 32
Lokacija : East River-Fiume Est-Istočna Rijeka
Registration date : 02.05.2007

Liga prvaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liga prvaka   Liga prvaka - Page 2 Icon_minitimečet svi 24, 2007 4:10 pm

I za kraj jedno moje kratko mišljenje...
Prije dvije godine,u Istanbulu Liverpool je slavio,nezasluženo,Milan je bio bolji...
Ove godine,Atena,Liverpool je pokazao da može biti bolji,ali Milan slavi..

Jedno nedobro finale koje je je odlučila lukavost i snalažljivost uvijek osporavanog Inzaghija...


Ostaje samo žal za starim nogometom,a ne ovom kvazi predstavom napravljenom radi zabave bogatuna i njihovih ljubavnica koje su nadamšile i samu Barbie u plastičnosti...

U očekivanju nekih boljih vremena,s nadom da će ista doći,uvijek vaš Filip
[Vrh] Go down
http://letecimedvjedici87.blog.hr
Sponsored content





Liga prvaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liga prvaka   Liga prvaka - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Liga prvaka
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HACKED BY H.I.S.C. Team !!! :: Ostalo :: Sport-
Forum(o)Bir: